Son zamanlarda İstanbul, İzmir ve Antalya’da çeşitli fuarları ziyaret ettik. Ticaret fuarları, tarım, ayakkabı, oyuncak, mücevher, makine, tekstil ve daha pek çok endüstri sektörünü kapsıyordu.

Tüm fuarlar arasında ortak bir tema gördük. Fark ettiğimiz şey fuarda ziyaret eden ve yürüyen az sayıda müşteriydi. Türkiye’den veya yurtdışından olsun, benzerdi. Fuarda sergilenen firmaların stand personeli bile genel olarak düşük sonuçlardan şikayetçi oldu.

Yıllarca, yeni ürünleri sergilemek ve yeni alıcılar bulmak için geleneksel bir yöntem olan fuarlar. Dünyanın dört bir yanından alıcılar bu fuarlara katılmak ve sektördeki en yeni trendleri incelemek, satıcılarla buluşmak ve yeni ürünler edinmek için geldiler.

Günümüzde internet bu süreci değiştirmiştir. Yabancı alıcılar yeni ürünlerini bulmak için interneti araştırıyorlar. Alıcılar şimdi yeni satıcıları bulmak için YeniExpo.com gibi internet kaynaklı siteleri ziyaret ediyor. Ayrıca çevrimiçi olarak onlarla iletişim kuruyorlar.

Yabancı alıcılar ithalatları için potansiyel kaynakları belirledikten sonra, tedarikçiyi doğrudan fabrikalarından ziyaret etmeye ya da bir çatı altında birkaç tedarikçiyle buluşmak için ticaret fuarlarını ziyaret etmeye karar verebilirler. İnternet, potansiyel satıcıları belirlemeye ve ulaşması ve iş yapması için en iyi iş ortaklarının kısa bir listesini çıkarmada yardımcı oluyor.

Ticaret fuarlarından sadece yaya trafiğine güvenmeyin. Proaktif olun ve potansiyel alıcılarla çevrimiçi olarak iletişim kurun. Tüm Türk tedarikçileri, imalatçıları, toptancıları ve ihracatçılarını, yeni alıcılara ulaşmak için YeniExpo.com’u kullanmaya davet ediyoruz. Temel kayıt ücretsizdir.

Buraya kayıt ol

Related Posts

Leave a Reply