E-tİcaret tanimlari

E-ticaret bir satış kanalıdır, tüm endüstrileri ve işletmeleri geçen yatay bir iş sürecidir. Bir web siteniz varsa, e-ticaret yapıyorsunuzdur. Sorun şu ki, ne kadar iyi yapıyorsunuz ve bundan “yatırım getirisi” elde ediyor musunuz? e-Ticaret, bazı yeni kelimeler öğrenmenizi gerektirir.

E-TİCARET NEDİR?
eTicaret, çevrimiçi marka bilinirliği satan veya satan tüm sektörleri geçen bir satış kanalıdır. e-Ticaret, özellikle “ihracat” adı verilen yurtdışı satışları için çok etkili bir satış kanalıdır.

Bir satış kanalı olarak e-ticaret, işletmelerin dijital stratejisinin bir parçasıdır.

“ÇAPRAZ SINIRLI TİCARET” NEDİR?

Sınır ötesi e-ticaret, uluslararası e-ticarettir. Genel olarak “e-ticaret” kavramının aksine, “e-ticareti kullanan bir sınırda satış yapmak” anlamına geliyor.

B2B E-TİCARET
İşletmeler arası (B2B) e-ticaret işlemleri, bir tedarikçinin toptan sattığı işletmeler arasında yapılır.

B2C E-TİCARET
İşletmeden tüketiciye (B2C), bir işletmenin ürünlerini doğrudan müşteriye, doğrudan şirket web sitesinden veya çevrimiçi bir pazardan sattığı yerdir.

Bir e-Ticaret Pazarı nedir?

  • Satıcı sayfalarını çevrimiçi vitrinler olarak barındıran üçüncü taraf bir web sitesi
  • İşlemler, pazardaki servis sağlayıcı / operatör tarafından gerçekleştirilir.
  • E-Ticaret Pazarı, web siteniz, sosyal medya ve güçlü çevrimiçi varlığına sahip ülke ortağı / distribütörü ile birlikte e-ticaret satış kanalı karışımınızın bir parçasıdır.

Bir e-Ticaret Platformu nedir?

  • Bir işletmenin web sitesine entegre edilmiş bir dizi yazılım teknolojisi
  • Bir işletmenin satış döngüsünü tamamlamak için web sitelerinden ürünler veya hizmetler istemesine izin verir.

Dijital Strateji Nedir?

Dijital bir strateji, sınır ötesi e-ticaret satış kanallarında başarılı olmak için gereken bir işletmenin temel ihtiyaçlarını ele almaktadır. YG’nizi e-ticaret satış kanalından artırmaya çalışırken, uluslararasılaşma / küreselleşme gibi soyut kavramları iş perspektifinden anlamanıza yardımcı olacak saygın ve yardımcı kaynaklara bakın.

E-Ticaret İşlem Süreci’ni anlamanız, onu destekleyen yazılım ve servis sağlayıcılar arasında bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır, ancak e-Ticaret Satış Kanal Karışımınız web sitenizden yalnızca ürün / marka pazarlaması ve satış kanalını içerebilir.

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), birisinin çevrimiçi arama yaparken sitenizi bulmasını sağlayan çevrimiçi içeriğinizi geliştirme işlemidir. Web analitiği yazılımı SEO’da itici güç olarak hizmet eder – sitenizin arama motorları tarafından nasıl görüntülendiği hakkında size bilgi sağlar, böylece bu otomatik süreci kendi başınıza optimize edebilirsiniz.

YENIEXPO, yüksek düzeyde optimize edilmiş arama motoru sonuçları ve sıralaması elde etmek için en yeni yazılım teknolojisini ve web tasarımını kullanır.

Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR)

Avrupa Birliği’ne ihracat yapan, AB vatandaşlarına pazarlama yapan veya AB vatandaşlarından ürünleri veya hizmetleriyle ilgili sorular yönelten tüm Türk şirketleri AB veri gizliliği kurallarına uymak zorundadır. GDPR 25 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girdi ve tüm sanayi sektörlerine uygulandı.

Yeni pazarlara ulaşmanıza ve yeni müşteriler edinmenize yardımcı olacak bir e-ticaret servis sağlayıcısı mı arıyorsunuz?

YeniExpo.com’a katılın ve YeniExpo’nun dijital e-ticaret pazarlama ortağınız olmasına izin verin.

Yabancı Alıcılar Bulma:

Türk ihracatçılarının ihracat satışlarını genişletmede karşılaştıkları güçlüklerden biri uluslararası alıcıların nasıl bulunacağıdır. Bu, özellikle saygın denizaşırı ortakları bulmak için kurum içi kaynaklara sahip olmadıklarından, daha küçük Türk şirketleri için geçerlidir.

YENIEXPO pazarlama hizmetlerimiz aracılığıyla ürünlerinizi tanıtmanıza, yabancı alıcıları bulmanıza ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabiliriz. Bugün bize ulaşın.

Leave a Reply