Yabancı Toptancıları nasıl bulursunuz?

Yurtdışındaki ürün hattınız için iyi ithal eden yabancı toptancıları nasıl bulursunuz? Olası bir potansiyel müşteri belirledikten sonra, saygın bir kıyafet olup olmadığını ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Bir distribütör, sizden ürün satın alan, daha sonra bunları depolayan, dağıtan ve müşterilerine satan bir “aracı” dır. Distribütör ayrıca satış sonrası hizmetle de ilgilenir. Japonya gibi bazı ülkelerde, dağıtıcılar toptancı olarak anılır.

Ürünleriniz için Yabancı Toptancıları toptan satışlar bulmak sıkı çalışma ve özveri gerektirir. Aşağıdakileri içerecek sağlam bir ihracat pazarlama stratejisi geliştirmeniz gerekecektir:

1- Saygın bir şirket web sitesi oluşturun.

Şirketiniz için üst düzey bir alan adı oluşturmak için profesyonel bir web sitesi tasarımcısı ile anlaşın. Alıcılar, işletmenizi ve markanızı çevrimiçi olarak arayacaktır. Yaptıklarında hazır olun.

Çevrimiçi Araçlar şunları içerir: Uluslararası bir çok dilli web sitesi. Mobil uyumlu ve mobil uyumlu olmalıdır. Ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek için web sitesi uygun müşteri toplama formlarına sahip olmalıdır. Web sitenizi uluslararası SEO, Google pazarlaması, sosyal medya, e-posta pazarlaması ve çeşitli b2b portallarını kullanarak tanıtın.

 

9 ipucu, i̇hracat Ürünlerimiz için yabancı toptancıları nasıl bulurum?
Yabancı Toptancıları

2- Çeşitli uluslararası ticaret fuarlarına yatırım yapın ve katılın:

Çoğu ülkenin ihracatçıları dış ticaret fuarlarına katılmaları konusunda destekleyecek programları vardır. Yabancı ülkelerde sektörünüz için hangi ticaret fuarlarının mevcut olduğunu Google’da arayın.

3- İthalatçıların iletişim bilgilerini almak için ihracatı teşvik konseyi, ticaret odası ve yabancı elçiliklerle bağlantı kurun. Size nasıl yardımcı olabileceklerini tartışın. Bazı ticaret odalarının yurtdışında ofisleri vardır ve yurtdışı elçiliklerle ilgilenir.

4- Ağ etkinlikleri ve web siteleri.

İşletme profilinizin her yerde çevrimiçi olarak listelenmesini sağlayın. LinkedIn’de aktif olun. Gruplara katılın. Çeşitli çevrimiçi iş topluluklarına katılın.

5- SEO’ya (çevrimiçi pazarlama) yatırım yapın.

Bir SEO ajansına paranız yetmiyorsa, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) nasıl daha yükseğe çıkılacağı hakkında bilgi edinin. İnternette çok sayıda iyi SEO başlangıç ​​bilgisi var. Örneğin: Başlangıç ​​Web Siteleri İçin SEO Kontrol Listesi

6- Sektörünüzün ve ülkenin ihracat organizasyonuna katılın.

Üyelik ücreti ödeyin ve işletmenizi tanıtım faaliyetlerine dahil ettiklerinden emin olun.

7- Kaliteli içerik şarttır.

Tüm ticari iletişiminizin birinci sınıf olduğundan emin olun. Yazım hatası yok, okunması ve anlaşılması kolay. Yapamazsan, yapacak bir profesyonel bul. Pahalı değil ve karşılığını veriyor!

8- Hedeflenen ülkelerde bir satış veya pazarlama temsilcisi atayın.

Bu acenteler ürünlerinizi toptan alıcılara tanıtacaktır.

9- YeniExpo.com’a Katılın

Türk ürünlerinin ihracatını teşvik etmek için toptan bir B2B dijital platform.

YeniExpo platformundaki katılımcılar, Avrupa, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki 1,6 milyar müşteriyle bağlantı kuracak. YeniExpo, Türkiye ile diğer ticaret ortakları ve ülkeler arasındaki ticaret hacmini artırmayı hedefliyor.

Türk ürünlerini ihracat için tanıtan platform, yerli ve yabancı toptancıları, distribütörleri, ithalatçıları ve ihracatçıları aralarında bağlantı kurmak ve kurmak için bir araya getiriyor.

Dizinler

Related Posts

Leave a Reply