Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümü yüksek lisans mezunu olarak Uluslararası ticaret bölümü mezunları ne iş yapar detaylıca anlatıyorum. Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik gibi bölümler arasında farklar nedir? Dersleri, maaşları, iş olanakları, yurtdışı kariyer olanakları nasıldır?

#uluslararasiticaret #uluslararasiticaretisimkanlari #uluslararasiticaretmezunlarineisyapar #mesleksecimi

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ticaret bölümü üzerine yüksek lisansı yapmış, uluslararası ortaklı finans, lojistik ve e-ticaret firmalarında çalışmış biri olarak sizlere bu bölümü anlatmaktan büyük mutluluk duyarım. Malum, Türkiye koşullarını düşündüğümüzde birçok kişinin hayali yurtdışı ile bağlantılı bir iş yapmak. Yabancı ülkelerden insanlarla çalışmak, sık sık yurtdışı seyahatler yapmak, hatta mümkünse kalıcı olarak yurtdışına taşınmak. Uluslararası ticaret bölümü bu amaca hizmet edebilecek en güzel bölümlerin başında geliyor.
Peki, bu bölüm mezunları özellikle ülkemizdeki koşullar göz önüne alındığında ne iş yapıyor?
Yaptığımız araştırmalar doğrultusunda bu videomuzda sizlere bölüm mezunları ne işler yaparlar, hangi firmalarda çalışırlar, bu bölüm ve benzer bölümler arasında farklar nedir, maaşlar ve iş fırsatları ne durumdadır, yurtdışı kariyer olanakları nedir gibi önemli konulara açıklık getirirken bölümün riskli taraflarının ne olduğunu da özellikle vurgulayacağız. Ayrıca, videonun en sonunda bölümü genel değerlendirmemiz üzerinden puanlayacağız.

Kanala Abone Ol:

Bi’Başka Yakalılar tarafından bu video beğenildi: 1478

Bu videoyu Bi’Başka Yakalılar tarafından beğendiyseniz, lütfen aşağıdaki SOURCE bağlantısına tıklayarak KANALlarını destekleyin ve Abone Olun.

KAYNAK

————————————–

Videolarınızı İçe Taşıyan:

Videolarınızı blogumuzda göstererek, videolarınız web sitesi ziyaretçilerimizden her gün yüzlerce görüntüleme alacaktır. Videonuz ayrıca takipçilerin kanalınıza abone ol etmesi için kanalınıza bir backlink alır. Bu SEO için faydalıdır. Videolarınızın veya kanalınızın blogumuzda ÜCRETSİz olarak vurgulanıp prömiyerini yaptıracaksanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

Ancak, artık kanalınızın prömiyerini yapmamızı istemiyorsanız ve videonuzu kaldırmamızı ve kanalınızı artık öne çıkarmamamızı istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

Video Gönderisi Feragatnamesi:

Multimedya içeriğinde (“Video İçeriği”) veya genel olarak içerik yayınlamada yer alan bilgiler, söz konusu Video İçeriğinin veya gönderinin orijinal yaratıcılarının görünümlerini ve görüşlerini temsil eder ve YeniExpo’nun görüşlerini veya görüşlerini temsil etmek zorunda değildir. Video İçeriğinin veya Sitedeki gönderinin yalnızca görünmesi, YeniExpo veya bu Tür Video veya Gönderi İçeriğinin bağlı kuruluşları tarafından bir onay teşkil etmez. 

Video İçeriği veya Gönderisi yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlı kullanıma sunulmuştur. YeniExpo, Video veya Gönderi İçeriğinin doğruluğu, uygulanabilirliği, uygunluğu veya eksiksizliği ile ilgili herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. YeniExpo, herhangi bir Video İçeriğinde veya Gönderisinde listelenen veya bağlantılı olan sitelerin performansını, etkinliğini veya uygulanabilirliğini garanti etmez.

Ortaklık Açıklaması:

Bu gönderi ve açıklama ayrıca bazı bağlı kuruluş bağlantılarını da içerebilir; bu, ürün bağlantılarından bazılarına tıklayıp satın almaya karar verirseniz, gönderiyi oluşturan kişinin size hiçbir ek ücret ödemeden küçük bir komisyon alabileceği anlamına gelir. Bu kanal, sitelerin reklam vererek ve Amazon.com'a bağlanarak reklam ücretleri kazanmaları için bir araç sağlamak üzere tasarlanmış bir bağlı kuruluş reklam programı olan Amazon Services LLC Associates Programının bir katılımcısıdır.

Telif Hakkı Sorunu:

Bu gönderide veya videoda telif hakkıyla korunan herhangi bir materyal bulursanız, sorunu çözebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin.

© Tüm hakları ilgili sahiplere aittir.

————————————–

728x90 banner

Leave a Reply