Uluslararası pazarlama, ihracatın içerisinde müşteri bulunması kadar önemli bir yeri teşkil etmektedir. İhracat planlama aşamasında Ürün, fiyat, dağıtım ve tanıtım stratejilerinin oluşturulmasıyla başlayarak; hedef pazar bölümlendirmesi, pazara giriş stratejileri, müşteri ile kurulacak iletişim ve müzakere kısmına kadar geniş bir alanla ilgilenen “uluslararası pazarlama” daha verimli bir ihracat yönetimi için oldukça kritiktir.

Bu videomuzda sizler için, uluslararası pazarlamanın detaylarından kısaca bahsederek, daha bilinçli uluslararası ticaret süreçleri oluşturulması için katkı sunmaya gayret ettik. İstifadeli olmasını temenni ederiz.

#UluslararasıPazarlama #İhracat #HitGlobal

0:00 Giriş
0:53 Uluslararası Pazarlamanın Önemi
2:02 Pazarlama Karması: Ürün, Fiyat, Dağıtım ve Tutundurma
2:46 Durum Analizi: SWOT Analizi, PEST Analizi, Talep ve Rekabet Analizi
4:36 Pazar Bölümlendirmesi, Hedef Kitle Tayini ve Konumlandırma
6:09 Rekabet Stratejileri
6:44 Pazarlama Stratejileri
7:57 Ürün Kategorizasyonu: BCG Matris
9:15 Ansoff Matris ve Pazar Stratejilerinin Seçilmesi
9:39 Pazara Giriş Yönteminin Seçilmesi
10:00 Performans Değerlendirilmesi ve Kontrol Süreci
10:18 Kitap Önerisi: Uluslararası Pazarlama – Cem Kozlu – Hüseyin Karaca

 

İletişim:

Web Sitesi: www.hitglobal.com.tr

 

Kanala Abone Ol:

HİT GLOBAL tarafından bu video beğenildi: 21

Bu videoyu HİT GLOBAL tarafından beğendiyseniz, lütfen aşağıdaki SOURCE bağlantısına tıklayarak KANALlarını destekleyin ve Abone Olun.

KAYNAK

————————————–

Videolarınızı İçe Taşıyan:

Videolarınızı blogumuzda göstererek, videolarınız web sitesi ziyaretçilerimizden her gün yüzlerce görüntüleme alacaktır. Videonuz ayrıca takipçilerin kanalınıza abone ol etmesi için kanalınıza bir backlink alır. Bu SEO için faydalıdır. Videolarınızın veya kanalınızın blogumuzda ÜCRETSİz olarak vurgulanıp prömiyerini yaptıracaksanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

 

Ancak, artık kanalınızın prömiyerini yapmamızı istemiyorsanız ve videonuzu kaldırmamızı ve kanalınızı artık öne çıkarmamamızı istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

————————————–

728×90 nedal sadoun 1

Leave a Reply