УВОЗ / ИЗВОЗ - Само на големо - Производи произведени во ТурцијаПрикажи ги Повеќе

Избрани деловни категорииДодадете ги вашите производи на YeniExpo

Проверете ги овие избрани производи

Зголемете ги продажните производи за извоз

Членство во ЈениЕкспо

YeniExpo.com е брза и лесна дестинација преку Интернет за наоѓање, купување и продажба на нови производи од Турција. Илјадници купувачи бараат YeniExpo.com секој ден!

Трговски можности за турски продавачи

Ги покануваме сите турски извозни компании, производители и добавувачи на ЈениЕкспо. една од најдобрите платформи за извоз на големо во Турција B2B. Воспоставете нови трговски партнерства и пронајдете нови можности за увоз-извоз за да ја зголемите турската трговија ширум светот.
Повеќе од 50,000 уникатни странски посетители на големо, доаѓаат на страницата неделно и растат. Кога ќе ги додадете вашата компанија и вашите производи на YeniExpo, вашата способност да ги достигнете овие клиенти ќе се зголеми. Колку повеќе производи прикажувате на нашата дигитална B2B платформа и саем, толку е поголема веројатноста да достигнете повеќе клиенти. Придружете се денес

Што и нудиме на вашата компанија:

 • Изложба на производи во текот на целата година
 • Неограничени барања на клиенти
 • Неограничени можности за трговија на големо
 • Поврзете се со деловни клиенти ширум светот!
 • Платформа за меѓународен дигитален саем

Лесно откријте го професионалните купувачи

Повеќе начини за купувачите да ги најдат вашите производи: Нашите списоци на пребарувачите, нашата веб-страница лента за пребарување управувана од АИ, прелистувајте по категории или со истражување на наменската страница за секој продавач.

Растете го вашиот извоз

Зголемете ја продажбата со пристап до купувачи од многу земји.

Ние ќе ви помогнеме да ги наведете вашите производи

Нашиот тим за поддршка ќе ви помогне да ги поставувате информациите и сликите на вашиот производ и да ве советува како можете да го оптимизирате вашиот список на платформата за да го подобрите откривањето на вашиот производ од пребарувачите.

Кој може да се придружи на нашиот пазар B2B

Увозници

Откријте увозници низ целиот свет, проширете ја вашата мрежа, пронајдете нови деловни партнери и многу повеќе.

Извозници

Пронајдете ново партнери за извоз од целиот свет да комуницираат и да се поврзат со YENIEXPO.

Даватели на услуги и логистички компании

барате Даватели на услуги во меѓународната трговија? Проверете ја нашата мрежа - тие се тука за да ви помогнат!

Како работиме

Чекор 1

Придружете се на YeniExpo денес

Регистрирајте ја вашата компанија и додајте ги списоците со вашите производи. YeniExpo системот ќе започне да работи за да ги промовирате вашите производи на 70+ јазици. Letе им дадеме на пребарувачите како Google, Bing, Yahoo и Yandex да знаат за вашите производи. Исто така, најавите за вашите производи ќе бидат испратени до платформите за социјални медиуми како што се Instagram, Twitter, Facebook и Pinterest.

Чекор 2

Добивајте побарувања од клиенти

Пребарувањето на клиенти на google и другите мотори за пребарување ќе достигне до вашите производи на YeniExpo. Тие ќе ви испратат побарувања за понуди и информации за производот. Ourе добиете е-пошта од нашиот систем со известување за прашањето на клиентите. Исто така, клиентот може да избере да ве контактира преку WhatsApp ако ја изберете оваа опција.

Чекор 3

Воспоставете трговија

Колку побрзо одговорите на барањата и прашањата на клиентите, толку побрзо ќе воспоставите деловна активност со овие клиенти. Можете да одговорите и да контактирате со клиентот директно или преку платформата YeniExpo. Од тебе зависи.

Што да очекувате

ВКЛУЧУВААТ СИТЕ ПЛАНИ ЗА ЧЛЕНСТВО НА ЕКСПОРТОР

БЕЗ КОМИСИИ НА ПРОДАБА

YeniExpo нема да наплати провизија за продажбата на вашата компанија создадена како резултат на вашето членство на нашата платформа.

ПОБАРУВААТЕ НА КОРИСНИК Е ВКЛУЧИТЕ ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

Профилот на клиентот вклучува име на компанија, детали за контакт, големина на компанија, деловни години, обем на продажба и многу повеќе.

ПРОИЗВОД И КОМПАНИ ВИДЕО ОБЈАВУВАТЕ КАРАКТЕР

Компанијата може да додаде многу фотографии и видеа за секој производ и на страницата за профил на компанијата.

ЛЕСНО УПРАВУВАЕ ПРОДАВНИЦА

Нашата веб-страница ви нуди лесна платформа за додавање производи и за веднаш достигнување на нови пазари. Потребни се помалку од 30 минути за да се регистрирате, да додадете производи и да одите во живо.

Избрана Производи

Нашата страница промовира 1000-ти турски производи. Вашите истакнати производи имаат потенцијал да бидат прикажани на нашата почетна страница и на повеќето од истакнатите страници.

70 + ЈАЗИЦИ

Сите страници и списоци со производи внесени на англиски јазик. Нашиот систем создава до 70+ преводи на страницата на различни јазици.
Секој превод има свое уникатно име и URL. Со тоа создавајќи огромни резултати од оптимизација и изложеност на пребарувачите Вашите производи ќе се најдат на Google на овие јазици.

Оптимизација Оптимизација на списоци за производи

Ние ја користиме најновата технологија за да осигуриме дека вашите производи се појавуваат на врвот на пребарувачите. Ова ќе предизвика поголем сообраќај кон вашите производи и компанија.

ФОТОГАЛЕРИЈА НА ПРОИЗВОДОТ

Додадете до 30 фотографии по ставка. Одлични фотографии ќе го продаваат производот и ќе дадат подобри информации

ЛИНКИ ЗА СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ

Вашата страница на нашата веб-страница ќе обезбеди линкови до вашите сметки на социјалните медиуми. Ги охрабрува посетителите да ве следат.

180 Гаранција за задоволство на денот

Ако не гледате добри резултати од промовирање на вашите производи преку Интернет и сакате да го откажете членството на YeniExpo.com во рок од 180 дена, контактирајте не. Ние ќе ви ја вратиме целосната членарина.

Пакети за членство

Погледнете детали за пакетите за членство во YeniExpo

Нашата цел

Ние се фокусираме на зголемување на вашата извозна продажба

Целта на YeniExpo.com е да го зголеми извозот на „Произведено во Турција“ производи на турски извозници и производители. Ова го правиме со воведување и промовирање на вашата компанија, бренд и производи пред странските купувачи на големо ширум светот, 24/7/365.

Нивоа на членство

Пакети - Достигнете до нови клиенти

Сребрена основна

Добро за извозниците на МСП и давателите на услуги

250TL месечно
детали за

Про Алтан

Професионално решение за извозници

500TL месечно
детали за

Платина

Совршено решение за големите извозници

1250TL месечно
детали за

Започнете 30-дневен бесплатен пробен период!

Вашиот прв месец е на нас! Така е ... ќе ви помогнеме да ги промовирате и продавате вашите производи бесплатно, првиот пат кога користите YeniExpo. Пријавете се бесплатно на YeniExpo сега и започнете бесплатен пробен период 30 дена без никакви трошоци!

Изјави за нас

Референци за сведоштва на турските извозници на Јеникспо

Учеството во платформата за онлајн дигитална трговија YeniExpo ни дава шанса да достигнеме нови пазари и да ја зголемиме промоцијата на нашите брендови и производи. Ние редовно добиваме прашања од Европа и други земји.

обемна / Хасатсан
Референци за сведоштва на турските извозници на Јеникспо

Меѓународната продажба е неопходна за да се преживее во бизнисот. YeniExpo ни дава шанса да воведеме и да изложиме нашите производи на платформата за дигитален саем.

hakan / Дома Касалис
Референци за сведоштва на турските извозници на Јеникспо

YeniExpo промовира нашите производи насекаде во светот. Драго ни е што ги гледаме нашите производи наведени на оваа платформа Б2Б.

АбдуРахман / Imessport
Референци за сведоштва на турските извозници на Јеникспо

Додадовме повеќе од 100 производи до ЈениЕкспо. Ние редовно примаме барања од странски клиенти.

Корај / Берберлер
Референци за сведоштва на турските извозници на Јеникспо

Нашите машински дизајни и иновациите се со врвен квалитет и многу прифатливи за да им служат на светските клиенти. Добиваме барања од клиенти од многу земји на оваа платформа. Ги чекаме вашите барања.

Emrah / Дизајн Макина
Референци за сведоштва на турските извозници на Јеникспо

Турција е важен ресурс за домашен текстил. Постојат стотици производители. Со цел да се разликуваме од другите, ние го промовираме нашиот висок квалитет на производите преку оваа платформа што им служи на купувачите на големо од целиот свет.

Угур / Дом на Армес

Најнови вестиБлог: Повеќе новости

За YeniExpo

YeniExpo B2B Извоз Пазар на Турски извозници и производи на големо.

Интернет дигитален саем за трговија - Изворни производи од Турција!

Цел

Целта на YeniExpo.com е да го зголеми извозот на производите „Произведено во Турција“ од страна на турските извозници и производители. Ние го правиме тоа со воведување и промовирање на вашата компанија, вашата марка и производи на странските купувачи на големо ширум светот 24/7, 365 ден.
 
Турска платформа за поддршка на турските производители. Нашата главна цел е да ви помогнеме да ја зголемите извозната продажба.
 

Мисија

Да им се олесни на турските добавувачи да ги покажат своите производи на Интернет, со што се создава побарувачка за извоз од клиенти ширум светот.
 

Покана до извозниците

Ја покануваме вашата компанија да стане активен член на YenExpo.com.

Имаме повеќе од 20 категории за извозниците да ги наведат своите производи во, вклучувајќи чевли, мебел, облека, машини, метали, делови и многу други турски сектори.
 
За жал, денешното ново нормално пандемиско опкружување се соочуваме со ограничени патувања на странски клиенти и многу откажувања на традиционалните саеми. Извозниците мора да бидат активни во сите видови на дигитален маркетинг.
 
Уверени сме дека нашите услуги и деловната платформа можат да бидат корисни за стратегијата за дигитален маркетинг на вашата компанија и за зголемувањето на извозната продажба.
 
Ја поздравуваме можноста да разговараме за ова преку вас телефонски или лично (или дигитално на whatsApp или зумирање).
 
Се надеваме дека ќе и служиме на вашата компанија и ќе додадеме поголема вредност на вашите напори за маркетинг низ целиот свет. Ако имате какви било прашања, не двоумете се да контактирајте не.
 

Профил на извозници / изложувачи

 • Извозници
 • Големо
 • Трговски друштва
 • Производители
 • Добавувачи
 • Задруги
 • Даватели на услуги
 • изградба

B2B ПАЗАРСТВО И САЕМ

 • Изложба / воведување производи
 • Воведување на добавувачи
 • Барај Производи
 • Поврзете ги продавачите и купувачите
 • Дигитални трговски саеми
 

УВОЗНИЦИ

Преку нашата платформа за е-трговија, им помагаме на увозниците да ги пронајдат вистинските производи и добавувачи од Турција. Преку нашата платформа, странските увозници и турските извозници можат директно и брзо да комуницираат едни со други.
 
Профил на купувачи / посетители
 • Дистрибутери / агенти
 • Стоковни куќи
 • Продавници за ланци
 • Бутици
 • Масовни трговци на мало
 • Онлајн продавници
 • Увозници
 • Трговски друштва

ШТО Е ЈЕНИЕКСПО?

 • B2B маркетинг услуги
 • Трговска платформа B2B
 • Меѓународна деловна мрежа
 • Трајно шоу
 • Алатка за извори
 • Професионална база на податоци
 • Увоз на извозен пазар
 • Бизнис генератор на олово
 • Список на добавувачи
 

ЗА КОГО Е

 • Бизнис луѓе
 • ЕМС
 • Менаџери за набавки
 • Индустриски компании
 • Извозни професионалци
 • дистрибутери
 • Менаџери за набавка
 • Производители
 • Одлучувачи
 

КАКО МОЕ ДА БИДНИ ДЕЛОВЕН БИЗНИС ОД НЕГО?

 • B2B услуги за е-маркетинг
 • Нови водечки продажби
 • Бизнис можности
 • Нови клиенти и деловни партнери во странство
 • 24/7 365 дена постојан изложбен салон за вашите производи
 • Решенија за маркетинг преку Интернет
 • Бесплатни деловни контакти
 • Видливост за вашата компанија

Зошто Турција?

Економијата на Турција е пазарна економија во развој, дефинирана од Меѓународниот монетарен фонд. Турција е меѓу развиените земји во светот според Светскиот факт-книга на ЦИА. Исто така, Турција ја дефинираат економистите и политиколозите како една од новоиндустријализираните земји во светот.
 
Турција има 20-ти најголем номинален БДП во светот, и 13-ти најголем БДП според ЈПП. Земјата е меѓу водечките светски производители на земјоделски производи; текстил; моторни возила, опрема за превоз; Градежни материјали; електроника за широка потрошувачка и апарати за домаќинство.
 

Од А до Ш Турција ги има СИТЕ

Пребарувајте ја нашата платформа за производите што сакате да ги увезете од Турција. Контактирајте не ако не можете да го најдете производот што ви треба. Ние ќе ви помогнеме да го изворите.

Увезете производи од Турција

 • Турски извозни производи
 • Производи изработени во Турција
 • Директориум на турски производители
 • Производители во Турција
 • Турски производи на големо
 • Турскиот увезува на големо
 • Турска стока на големо