Mikro İhracat nedir? Nasıl yapılır?

Video Süresi: 00:07:47

Mikro İhracat değeri 15000 Euro ve 300 Kg’ye kadar olan ürünleri temsil eder.

#logistica #lojistic #lojista #ships #lojistisyen #konteyner #teslimat #transport #ithalat #ihracat #export #import #forwarder #forklift #depo #nakliye #operasyon #trade #gümrük #liman #containership #taşıma #lojistik #logistics #trainspotting #trucks #taşımacılık #konşimento #sevkiyat #mikroihracat

Kanala Abone Ol:

Ticari Bilgiler Ansiklopedisi tarafından bu video beğenildi: 81

Bu videoyu Ticari Bilgiler Ansiklopedisi tarafından beğendiyseniz, lütfen aşağıdaki SOURCE bağlantısına tıklayarak KANALlarını destekleyin ve Abone Olun.

KAYNAK

————————————–

Videolarınızı İçe Taşıyan:

Videolarınızı blogumuzda göstererek, videolarınız web sitesi ziyaretçilerimizden her gün yüzlerce görüntüleme alacaktır. Videonuz ayrıca takipçilerin kanalınıza abone ol etmesi için kanalınıza bir backlink alır. Bu SEO için faydalıdır. Videolarınızın veya kanalınızın blogumuzda ÜCRETSİz olarak vurgulanıp prömiyerini yaptıracaksanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

Ancak, artık kanalınızın prömiyerini yapmamızı istemiyorsanız ve videonuzu kaldırmamızı ve kanalınızı artık öne çıkarmamamızı istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

Video Gönderisi Feragatnamesi:

Multimedya içeriğinde (“Video İçeriği”) veya genel olarak içerik yayınlamada yer alan bilgiler, söz konusu Video İçeriğinin veya gönderinin orijinal yaratıcılarının görünümlerini ve görüşlerini temsil eder ve YeniExpo’nun görüşlerini veya görüşlerini temsil etmek zorunda değildir. Video İçeriğinin veya Sitedeki gönderinin yalnızca görünmesi, YeniExpo veya bu Tür Video veya Gönderi İçeriğinin bağlı kuruluşları tarafından bir onay teşkil etmez. 

Video İçeriği veya Gönderisi yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlı kullanıma sunulmuştur. YeniExpo, Video veya Gönderi İçeriğinin doğruluğu, uygulanabilirliği, uygunluğu veya eksiksizliği ile ilgili herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. YeniExpo, herhangi bir Video İçeriğinde veya Gönderisinde listelenen veya bağlantılı olan sitelerin performansını, etkinliğini veya uygulanabilirliğini garanti etmez.

Ortaklık Açıklaması:

Bu gönderi ve açıklama ayrıca bazı bağlı kuruluş bağlantılarını da içerebilir; bu, ürün bağlantılarından bazılarına tıklayıp satın almaya karar verirseniz, gönderiyi oluşturan kişinin size hiçbir ek ücret ödemeden küçük bir komisyon alabileceği anlamına gelir. Bu kanal, sitelerin reklam vererek ve Amazon.com’a bağlanarak reklam ücretleri kazanmaları için bir araç sağlamak üzere tasarlanmış bir bağlı kuruluş reklam programı olan Amazon Services LLC Associates Programının bir katılımcısıdır.

Telif Hakkı Sorunu:

Bu gönderide veya videoda telif hakkıyla korunan herhangi bir materyal bulursanız, sorunu çözebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin.

© Tüm hakları ilgili sahiplere aittir.

————————————–

Video Anahtar Kelime Etiketleri:

728 x 90 sadoun ad1

28 thoughts on “Mikro İhracat nedir? Nasıl yapılır?

 1. zafer durmaz says:

  Merhabalar ben kıyafet üzerine ihracat yapmak istiyorum azerbeycana eşim orada ama 150 kg birden gönderen kargo varmıdır bu konu hakkında yardımcı olur musunuz ? Birde replika ürün de gönderebiliyor muyuz acaba ? Teşekkür ederim ☺️

 2. Ayla Aras says:

  Tes3kkur ederiz hocam.Guzel vr anlasilir bilgi olmus.Simdi mikro ihracat icin muhasebeci tutmadan kendi basimiza yol alabilir miyiz.Birde hangi adimlari atmaliyiz, gerekli prosedurler nelerdir.

 3. Metehan DALER says:

  Hocam tes3kkurler verdiğiniz bilgiler için.Kardesimin GANA da restaurant i var ona mikro ihracatla mal göndermek istiyorum.Yani hem restaurant için gerekli malzemeleri burdan göndermek hemde onun vasıtasıyla pazarlamasiyla pazar oluşturmak istiyorum.Simdi gıda ürünleri de dahil temizlik ürünleri gibi restaurantin pek cok ihtiyacı var.Mikro ihracat la baslamak mantiklimi birde Bursa da normal muhasebeciler bu noktada bilgiye haiz değil donanım olarak kime danisabilirim.

 4. Fatih A says:

  Merhaba Murat Bey,

  ETGB ile bir sorum var Size yardımcı olursaniz sevinirim. Yurtdışına proforma ile ürün gönderiyorum. Ürünler satıldıkça fatura kesiyorum. Gönderdiğim kargo şirketi bir gönderimde ETGB formunda ticari tanım kısmında sadece bir adet ürünün mal cinsıni belirtmiş. Örn. koli içerisinde 10 çeşit malzeme var (kalem, silgi, defter vs) ama bunu etgb formunda tek adet cins olarak belirtmiş (kalem) ama toplam değer uyuşuyor. Bu durumda numune kapsamında ihrac edilen eşyalar kdv istisnasından faydalanılabiliyor mu? Sadece ticari tanımda belirtilen tek cins mi muaf oluyor yoksa toplam beyan edilen değermi dikkate alınıyor. Ayrıca TSP-HAR koduyla gönderildiğinden KDV iadesi alınamıyor peki %50 vergi muafiyetinden faydalanabiliyor muyum?

  Teşekkürler

 5. Ümit Durna says:

  Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Verdiğiniz örnekten yola çıkarsak, 10.000 TL + KDV ye aldığımız ürünü, mesela 3.000 Euro ya satacağız. Bizim kestiğimiz fatura nasıl olacak, biz keserkende + KDV mi ekleyeceğiz. İşin o kısmını anlatabilirmisiniz.

 6. Saiq Teymurov says:

  Hocam öncelikle merhaba ben Azerbaycana ürün göndermek istiyorum. suanda öyrenciyim turkiyede Azerbaycan vatandasiyim burda dediyiniz sekilde sirket kura biliyormuyum? İkinci sorumsa ben dediyiniz sekilde proforma faturasi hazirladim deyelim ama oraya urunu goturduyumde proforma faturamda belirtdiyim fiyatin altinda satarsam ne olur ustunde satarsam ne olur? simdimdiden tesekurler

 7. AntalyaTurkey Tours by Tour Guide Huss says:

  Çok güzel ön bilgi aldım, kısa ve net… bu iş çoktan başımda var ve bir yerden başlamak istiyorum. Belgeler ve uygulama konusunu sizden defalarca dinledim. Birkaç tane çok iyi bildiğim yabancı dil de var.
  İlk sorum şöyle: Alıci bulmak için bana herhangi bir e-ticaret platformu, web sitesi tavsiye edebilirmisiniz? Ve diğer sorum. Diyelim ki alıcıyı buldum ve istediği mal, miktar ve fiyat konusunda anlaştık. Ödetmr şekli nasıl olur. Çünkü karşı taraf peşin ödemek istemeyecektir. Ben ise parayı görmeden malı satın almak istemeyeceğim. Vakit bulunca bana bu sorularıma cevap yazarsanız beni çok teşvik etmiş olursunuz. E-mailim:
  [email protected]hotmail.com
  Tel: 05466060009
  Hüseyin Sönmezay
  Tercüman
  Antalya

 8. İlhan SAVUR says:

  Hocam mrb, 300kg 15.000€ kısmı da okey, yalnız bunun detayından bahsetmediniz. Örneğin yıl içinde gönderme sınırı varmı, her gönderim için mi 300kg yoksa birden çok kez yollanabilir mi. Aynı kişiye 300kg nin altında olmak şartı ile birden çok kez gönderi yapılabilir mi yapılırsa üst sınırı var mı?

Leave a Reply