İthalat-ihracat işiniz için yabancı alıcı bulmak için aşağıdakileri öneririm:

A) Ürünleriniz için satış fırsatları oluşturacak bir dijital medya pazarlama planı ve stratejisi oluşturmanız gerekecektir. Planınız şunları içermeli:

  1. Şirketiniz için iyi tasarlanmış bir SEO optimize web sitesi hazırlayın. Tüm ürünlerinizi web sitenizde listeleyin ve ürünlerinizi güncel tutun.
  2. Web sitenizi tüm B2B şirket rehberlerine ve özellikle GOOGLE, YAHOO, BING, Yandex ve diğerlerine kaydedin.
  3. Web sitenizin yazılımını düzenli olarak güncelleyin, böylece kalmasını sağlar. Bozuk bir web sitesi müşteri adaylarını çok hızlı kaybetmenize neden olur. Ayrıca, bozuk veya çok yavaş bir web sitesi kalitesizliğin bir işaretidir ve işinize kötü yansır.
  4. İşletmeniz için Facebook, Twitter, Instagram, Google Business, Pinterest, LinkedIn, YK ve diğerleri gibi sosyal medya platformlarında sayfalar oluşturun. Bu sayfalara düzenli olarak gönderin ve ürünlerinizi takipçilerinize tanıtın. Bu sizden çok zaman ve çaba gerektirir. Bu platformlarda düzenli olarak yayın yapmanıza yardımcı olacak otomatik yöntemler araştırın.
  5. Ülkenizdeki B2B Toptan Satış Pazarı platformlarına kaydolmalısınız. Bunlar, ürünleriniz için satış fırsatları yaratmada en verimli ve uygun maliyetli olduklarını kanıtladı. Bu platformlarda listelenmemişseniz, birçok fırsat kaybediyorsunuz. Bu gerçekten göz ardı etmeniz veya ertelemeniz gereken bir şey değil. B2B Toptan Satış
  6. Pazar platformları, işletmelerinin ürünlerini işletmeleri için satın aldıkları büyük bir çevrimiçi MALL (veya ticaret fuarı) gibidir. Pazara kim katıldıysa, soru ve taleplerin çoğunu alacak.
  7. Sorulara çok hızlı cevap verdiğinizden emin olun. Herhangi bir gecikme, size satmak için BÜYÜK bir fırsata mal olabilir. Alıcılar normal olarak ihracatçılarına, ürünlerini kimden ithal edeceklerine karar vermek için hızlı tekliflere güvenirler. Hızlı ve iyi yazılmış bir cevap ve tırnak, diğerlerine üstünlük sağlayacaktır.
  8. Tüm ürünlerinizin PDF kataloglarını fiyat teklifinize dahil edin. Bu size diğer ürünleri de çapraz satma fırsatı verecektir.

B) Ticaret odanızın veya dernek odasının sunduğu ticaret misyonlarına katılın.

C) Ticaret fuarları, yeni toptan alıcı bulmanın geleneksel yollarıdır. Ancak son birkaç yılda yeterince yabancı alıcı çekmiyorlar. Yabancı alıcıları hedeflemek istiyorsanız, yerel fuarlara daha iyi bir alternatif bulmanız gerekir. Bu, yukarıda belirtildiği gibi dijital medya pazarlama stratejiniz olmalıdır.

İyi şanslar

Related Posts

Leave a Reply