Bir marka şirketi veya KOBİ işletmesi olarak artık pazarlamayı görmezden gelemezsiniz. Günümüz iş dünyası ve ithalat- işi oldukça rekabetçidir. Şirketler satmak için dijital pazarlamayı işlerinin ö bir parçası haline getirmek zorundadır, aksi takdirde ortadan kalkarlar. Bu bir zorunluluktur, bir seçenek değil.

 

 

Dijital pazarlama, türk İhracatçıları İçin Önemli bir stratejik plan
YeniExpo.com'da ihracatçılar için dijital
Dünya çapındaki ihracat ve ticaret şirketleri klasik pazarlama yöntemlerinden çıkmışlardır. Sosyal medya ve mobil cihazları kullanan milyarlarca insanla, gelişmiş iş dünyası dijital pazarlama kavramını benimsedi. Radyo, televizyon, gazeteler ve ticaret fuarları geçmişte kaldı. Dijital pazarlama, reklam dünyasına hakim oldu. İnsanlar mobil cihazlarına daha fazla bağlı. Bu, tüketicilerin alışveriş ve satın alma alışkanlıklarını tamamen etkiledi. YeniExpo.com gibi B2B web sitelerinde reklam vermek ve ürünlerini listelemek de dahil olmak üzere dijital bir pazarlama ı geliştiren şirketler, hem yurtiçinde hem de yurtdışında hedeflenen kar seviyelerine kolayca ulaşabilirler. Dijital pazarlama, interaktif pazarlama, çevrimiçi pazarlama, e-pazarlama ve web pazarlama olarak da bilinir.

 

Dijital pazarlama, türk İhracatçıları İçin Önemli bir stratejik plan
YeniExpo.com'da ihracatçılar için dijital pazarlama

ŞİRKETLER DİJİTAL SANAL ORTAMDA BULUNMALI

Bu yöntem şirketler ve markalar için büyük önem taşımaktadır. Dünyanın her yerinden alıcılar, istediklerini elde etmek için bir mağazaya girmekten çok dijital çevrimiçi satın alma işlemlerine geçiyor. Arama yapmak için fiziksel bir mağazaya gitmek yerine, çevrimiçi olarak istediğinizi bulmak çok daha kolay ve kolaydır. Bir kişinin ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şey artık çevrimiçi olarak bulunabilir ve satın alınabilir.
e-Perakende işletmeleri, her yıl büyümede geleneksel perakendeyi geride bıraktı. Genç ve orta yaşlı insanlar sanal ortama erişiyor ve çevrimiçi alışveriş yapmayı ve ürün tedarik etmeyi tercih ediyor. Evinizde veya ofisinizde kurarken alışveriş yapmanın rahatlığı, insanları satın almaya teşvik eder. Bir şirket dijital pazarlamada ne kadar iyi olursa, satışlarını ve karını o kadar artırabilir. İster toptan ister perakende satış yapın, şirketiniz ve ürünleriniz çeşitli platformlarda bulunmalıdır. Bu platform, perakende veya toptan satış web sitelerinden (YeniExpo.com gibi) ve sosyal ağlardan oluşur. Ayrıca, her şirketin blogları ve çevrimiçi broşürleri olan kendi web sitesi olmalıdır.
Televizyonlar, radyolar, basılı gazeteler, basılı kataloglar, ticaret fuarları gibi geleneksel medyanın yerini çevrimiçi haber siteleri ve uygulamalar almıştır. Şirketler artık müşterileri hedeflemek için dev reklam panoları kullanmıyor. Belirli hedef müşterilerine ulaşmak için hedefli dijital medya kampanyaları kullanıyorlar. Potansiyel müşterilere ve pazar ürünlerine ulaşmanın tek yolunun farklı dijital pazarlama kanallarını kullanmak olduğu ortaya çıktı.

Dijital pazarlama, türk İhracatçıları İçin Önemli bir stratejik plan

İHRACAT İÇİN DİJİTAL PAZARLAMAYI KULLANIN

Artık dijital pazarlamanın önemini anladığınızdan eminiz. Başarılı bir pazarlama stratejisine sahip olmak için kısa ve uzun vadeli hedefleri olan bir plan hazırlamalısınız.

Dijital pazarlama planı şunları içerir:

  • Markanız ve ürünleriniz için bir web sitesi oluşturun. Müşterilerinizin her an sizin hakkınızda bilgi alabilecekleri modern, gezinmesi kolay, güncel ve mobil uyumlu bir web sitesine sahip olduğunuzdan emin olun. Web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun.
  • İşletme adresiniz, telefon numaralarınız ve çalışma saatleriniz gibi önemli iletişim bilgilerini web adresinize ekleyin. Bu, müşterilerinizin size kolayca ulaşmasına yardımcı olacaktır.
  • Potansiyel müşterilerden trafik çekmek için web sitenizde değerli içeriğe sahip bir blog kullanın.
  • İşletmeniz için sosyal medya sayfaları oluşturun. Yeni ürünler ve şirket hakkında haberlerle sayfalarınızı düzenli olarak güncelleyin.
  • Çevrimiçi B2C veya B2B pazarlarına katılın. Bu pazar yerleri sanal bir dijital pazar veya ticaret fuarı gibidir. Satın almak için ürün arayan müşterileri getiriyorlar. YeniExpo.com gibi B2B web siteleri, ithal etmek için yapımı ürünler arayan dünyanın dört bir yanından toptan alıcıları cezbetmektedir. Dijital pazarlama verimliliğinizi artırmak isteyen bir Türk üretici, ihracatçı, tedarikçi olarak YeniExpo.com'a katılmalısınız.

 

Dijital pazarlama, türk İhracatçıları İçin Önemli bir stratejik plan

Dijital pazarlama, türk İhracatçıları İçin Önemli bir stratejik plan

Ürünleri doğrudan yüz yüze satmak, yeni iş dünyasında daha az alakalı hale geldi. Dijital bir varlığa sahip olmak ve pazarlama stratejisi günümüzün rekabetçi iş ortamında daha hayati önem taşımaktadır. Ürünlerinizi çevrimiçi olarak çok daha geniş ve daha büyük bir kitleye gösterebilir ve faydalarını açıklayabilirsiniz. Videolar ve yüksek çözünürlüklü resimler, ürünlerinizi yabancı ülkelerdeki distribütör veya ithalatçılara rahatça sunmanıza yardımcı olacaktır.
Size müşterilerinizin dilinde ürün tanımını, özelliklerini, özelliklerini yazmanız çok önemlidir. Ticaretin ortak dili olduğu için İngilizce gereklidir. İhracat, Türkiye'nin ulusal ekonomisi ve büyümesi için stratejik olarak önemlidir. İhracat, Türk Lirası'nın değer kaybetmesini desteklemek için gerekli olan sert para birimini getiriyor. İhracat, Türk iş dünyasının diğer ülkelerden gelen rekabetle yüzleşmek için büyümeye ve büyümeye devam etmesi için kar yaratıyor.
Devlet ve bağlı kuruluşları, gerekli şartları sağlamaları halinde ihracat şirketlerine ciddi teşvikler veriyor. Devlet tarafından sağlanan teşvikleri doğru bir şekilde kullanarak, dijital pazarlama maliyetlerinizi buradan karşılayabilir ve uluslararası pazara girmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu amaçla Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi bu konuda size yardımcı olabilir.
B2B pazar yeri dijital pazarlama ve promosyonuyla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen (212) 465-4343 numaralı telefondan YeniExpo ile iletişime geçin.
Dijital pazarlama, türk İhracatçıları İçin Önemli bir stratejik plan

Related Posts

Please Share Article Above🔝

Featured Products

728×90 nedal sadoun 1

Leave a Reply