Hedef türk markalarının dünyada söz sahibi olması

Türkiye'deki İhracatçilarin bir araya geldi̇ğİ bir İnternet si̇tesi̇ var artik. Yeni̇expo.com'da , türk markalarinin dünyada daha çok söz sahibi olmalarini sağlamak. Markalarin, sektörlerin ve ürünlerin a'dan z'ye tanitiminin yapildiğI platform

Türkiye'nin üreticileri ve tedarikçilerinin online pazarlama yoluyla, yeni pazarlarına ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla Mayıs 2018'de .com kuruldu. Hedef, Türk markalarının dünyada daha çok söz sahibi olmalarını sağlamak. Sadece ülkemizdeki firmaların üye olmasına olanak tanıyan internet portalında her firmaya özel bir sayfa bulunuyor ve markalar, sektörler ile ürünler A'dan Z'ye tanıtılıyor.

Diğer taraftan platformun en güzel yanlarından biri de, Türkiye'deki firmaların aynı zamanda dünya genelindeki işletme rehberlerinde de yerlerini alıyor olmaları. Böylelikle dünya çapında ünlü firmaların listelerinde de kendilerine yer bulmuş oluyorlar. Yabancı alıcılar tarafında ise Türkiye'de üretilen ürünler için YeniExpo'yu arıyor ve doğrudan ihracatçılarla bağlantı kurup pazarlık yapabiliyorlar. Portal, ihracat satışlarından komisyon almıyor. Sadece profesyonel anlamda üye olmak için yıllık ücret talep ediyor.

Firmanın CEO'su Jamal Sadoun, “Alibaba veya Global Sources gibi platformlar olmadan Çin şirketleri ve üreticilerinin nerede olacağını düşünün. Aynı şey Türkiye'de de geçerli. İhracatçılar, reklam güçlerini pekiştirmek ve tanıtımlarında birleştirmek için YeniExpo ve benzeri Türk platformlarının dijital gücüne ihtiyaç duyuyorlar” diyor.

İnternet ortamında Türkiye'deki ürünlerin tanıtımını yapan az sayıda kaynak olduğu için, yabancı alıcıların bunlara ulaşmakta güçlük çektiğini söyleyen Sadoun, günümüzün iş dünyasında ve dış ticaretinde internetin önemine dikkat çekti ve şöyle dedi: “İnternet; bilgi paylaşmak ve ihtiyaç duyduğunuz verileri bulmak için hayati öneme sahip bir araç. Özellikle ihracat yapan firmalar bu aracı mutlaka kullanmak ve kendilerini tanıtarak yabancı alıcıların dikkatini çekmek zorundalar.”

Son teknoloji kullanılıyor YeniExpo'nun kurucularının Türkiye'deki üreticilerin, ürünlerini, markalarını, bilgilerini ve değerlerini uluslararası pazarlara sunmak için bir platforma ihtiyaç duyulduğunu fark etmeleri ile internet portalının kurulduğunu söyleyen CEO Jamal Sadoun, “Herhangi bir şirketin bugünün dijital ortamında hayatta kalabilmesi için internette var olması ve şirketlerini ve ürünlerini çevrimiçi olarak tanıtmaya ve reklam vermeye devam etmesi kesinlikle gereklidir.

YeniExpo, web sitesinde listelenen ürünleri ve şirketleri tanıtmak için en son çevrimiçi teknolojiden yararlanmaktadır. Google ve Yahoo gibi arama motorlarının yeni müşterilere ulaşmada hayati bir rol oynadığını biliyoruz. Bu nedenle, YeniExpo'daki tüm sayfalar, arama sonuçlarında en üst düzeyde görünmesi için arama motorları için optimize edilmiştir. Tüm Türk ihracatçıları, üreticileri ve toptancılarını YeniExpo. com'a katılmaya ve ürünlerini sergilemeye davet ediyoruz” dedi.

Türk İhracatçı Kayıt:  https://yeniexpo.com/vendor-membership/

Detaylar için lütfen bizimle irtibata geçiniz..

İletişim Temsilcimiz: 

Tel: +90 212 465 43 43

YeniExpo WhatsApp https://wa.me/905326673989

 

Related Posts

Leave a Reply