Gümrük Vergisi Nedir? Gümrük Vergisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Gümrük vergisi nedir? Gümrük vergisi hesaplaması nasıl yapılır?
KDV ve ÖTV’nin gümrük vergisinde yeri nedir?
Yurtdışından getirilen ürünlerde vergi nasıl hesaplanır?

Eski Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi Yücel Karadiş anlatıyor…

2021 İthalat Rejim Kararını İndirebileceğiniz bağlantı linki – https://gelisimgumruk.com/haberler/img/haberler/files/3350-sayili-ithalat-rejim-karari.pdf

Yücel Karadiş Sosyal Medya Hesapları:

Facebook:
https://www.facebook.com/ykaradis
Twitter:
https://twitter.com/yucel_karadis
Instagram:
https://www.instagram.com/yucelkrds2018/
LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/yucel-kar

İletişim:
[email protected]
[email protected]

+90 212 803 00 53

#gümrükvergisi #sanayiveteknolojibakanlığı #dışticaret #gümrükvergisihesaplama

Video Süresi: 00:09:49

Kanala Abone Ol:

Yücel Karadiş tarafından bu video beğenildi: 154

Bu videoyu Yücel Karadiş tarafından beğendiyseniz, lütfen aşağıdaki SOURCE bağlantısına tıklayarak KANALlarını destekleyin ve Abone Olun.

KAYNAK

————————————–

Videolarınızı İçe Taşıyan:

Videolarınızı blogumuzda göstererek, videolarınız web sitesi ziyaretçilerimizden her gün yüzlerce görüntüleme alacaktır. Videonuz ayrıca takipçilerin kanalınıza abone ol etmesi için kanalınıza bir backlink alır. Bu SEO için faydalıdır. Videolarınızın veya kanalınızın blogumuzda ÜCRETSİz olarak vurgulanıp prömiyerini yaptıracaksanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

Ancak, artık kanalınızın prömiyerini yapmamızı istemiyorsanız ve videonuzu kaldırmamızı ve kanalınızı artık öne çıkarmamamızı istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

Video Gönderisi Feragatnamesi:

Multimedya içeriğinde (“Video İçeriği”) veya genel olarak içerik yayınlamada yer alan bilgiler, söz konusu Video İçeriğinin veya gönderinin orijinal yaratıcılarının görünümlerini ve görüşlerini temsil eder ve YeniExpo’nun görüşlerini veya görüşlerini temsil etmek zorunda değildir. Video İçeriğinin veya Sitedeki gönderinin yalnızca görünmesi, YeniExpo veya bu Tür Video veya Gönderi İçeriğinin bağlı kuruluşları tarafından bir onay teşkil etmez. 

Video İçeriği veya Gönderisi yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlı kullanıma sunulmuştur. YeniExpo, Video veya Gönderi İçeriğinin doğruluğu, uygulanabilirliği, uygunluğu veya eksiksizliği ile ilgili herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. YeniExpo, herhangi bir Video İçeriğinde veya Gönderisinde listelenen veya bağlantılı olan sitelerin performansını, etkinliğini veya uygulanabilirliğini garanti etmez.

Ortaklık Açıklaması:

Bu gönderi ve açıklama ayrıca bazı bağlı kuruluş bağlantılarını da içerebilir; bu, ürün bağlantılarından bazılarına tıklayıp satın almaya karar verirseniz, gönderiyi oluşturan kişinin size hiçbir ek ücret ödemeden küçük bir komisyon alabileceği anlamına gelir. Bu kanal, sitelerin reklam vererek ve Amazon.com’a bağlanarak reklam ücretleri kazanmaları için bir araç sağlamak üzere tasarlanmış bir bağlı kuruluş reklam programı olan Amazon Services LLC Associates Programının bir katılımcısıdır.

Telif Hakkı Sorunu:

Bu gönderide veya videoda telif hakkıyla korunan herhangi bir materyal bulursanız, sorunu çözebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin.

© Tüm hakları ilgili sahiplere aittir.

————————————–

300×600 olive oil talk ad 1

Video Anahtar Kelime Etiketleri:

34 thoughts on “Gümrük Vergisi Nedir? Gümrük Vergisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

 1. erdal tekin says:

  ÖTV ye ilişkin açıklamalarınız enteresan olmuş.ÖTV den % 18 KDV alınıyorda, GV yada İGV den EMY den KDv alınmıyor mu? sanki çok farklı imiş gibi anlatmaya ne gerek var.önünüzden promteri ya da monitörü alsak acaba kaç cümle kurabileceksiniz gözler sürekli sağa sola gidip geliyor.

 2. salim semerci says:

  ticari sayılabilecek miktar nekadardır?örneğin tanesi 9 dolardan 15adet taş kesme diski alıyorum 20cm boyunda bunlar ve kargosu 3,5kg civarı tutuyor.Bazen gümrükten geçiyor bazen şahsi olarak kabul edilmiyor.Gümrük memurları kafasına göre takılıyor gibi.

 3. kadir cebel says:

  Yücel Bey, avrupa ülkesinden sahibinden.com tarzı bir siteden Türkiye'de modeli bulunmuyan bir 2.el bilgisayar aldığımızda (minimum 3 adet), gümrük üzerinde sıfır bilgisayara ödediğimiz vergileri mi ödemiş olacağız? (Gümrük vergisi, ÖTV, Gümrüğe sunma ücreti, Damga vergisi, Toplam Vergi ve Masraf Tutarı., vs.). Yani 2.el arızalı laptop'larda da durum aynı şekilde mi oluyordur? Bu bilgileri hiçbir yerden bulamıyorum maalesef. Teşekkürler.

 4. Pasha Fencer says:

  hocam yurtdışından stockx isimli siteden ayakkabı alacağım. Ayakkabı 145 euro. Ayrıca siteye hizmet bedeli olarak 15-16 euro gibi bir ödemem olacak. Bu ayakkabının türkiyeye bana ulaşması toplamda kaç liraya mal olur. cevaplandırırsanız sevinirim. Ürün Avrupa Birliğinden bir ülkeden gelecek. Spor Ayakkabı

 5. Медине Бабамуиадова says:

  Merhabalar efendim benim esyalarim Rusyadaydi halam esyalarimi gonderdi ama gumruge takildi oda kozmetik urunlerim vardi ama kulanilmis bide kulanilmamis kosmetik urunlerim vardi parfumdur kremdir onlar bide esyalarim vardi gumruk bana izin vermedi almama bana gumruk musavirine bas vur dediler napabilirim lutfen yardim edin

 6. Seko Seko says:

  Hocam bir konu hakkında bilgi verirmisiniz Türkiyeden avrupaya arabamda ürün götürmek istiyorum ürünler vergilendirilirken neye göre vergi alınıyor aldıgım ürünün toplam fatura fiyatına göremi

 7. Evrim Kişioğlu says:

  malesef bizler farklı şehirde olduğumuz için örgün eğitiminize katılma gibi bir şansımız bulunmuyor. Umarım en kısa sürede onlıne eğitimleriniz de olur. bizde engin bilgilerinizden faydalanma şansını buluruz. Kolaylıklar diliyorum.

Leave a Reply