Dış Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ağustos ayına ilişkin geçici dış ticaret verilerini açıkladı. Buna göre ağustosta ihracat, yıllık bazda yüzde 52 artarak 18,9 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek aylık rakamına ulaştı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Ağustos ihracatı 18,9 milyar dolar olurken en yüksek ağustos rakamına ulaştık. 12 aylık ihracatta da 207,5 milyar dolar ile yeni bir Cumhuriyet rekoru kırdık” dedi.

Bu yılın ilk 8 ayında toplam ihracat ise yüzde 37 artarak 140,2 milyar dolar oldu.

Temmuz ayında 16 milyar 415 milyon dolarlık ihracat; 20 milyar 693 milyon dolarlık ithalat rakamına ulaşılmıştı. Böylece dış ticaret açığı yüzde 51,3 artışla 4 milyar 287 milyon dolar olmuştu.

🎥 Dünya’ya YouTube’da abone olmak için tıklayın👇
https://www.youtube.com/c/dunyagazetesi?sub_confirmation=1


DÜNYA’yı tüm sosyal ağlarda takip edin:
Facebook 🌐 https://www.facebook.com/dunyagazetesi/
Twitter 🌐https://twitter.com/dunya_webtv

Instagram 🌐 https://www.instagram.com/dunyagazetesi/
Linkedin 🌐 https://www.linkedin.com/company/dunyagazetesi
Telegram 🌐 https://t.me/dunya_gazetesi

#TicaretRakamları #İhracat #haber

Kanala Abone Ol:

Dünya Gazetesi tarafından bu video beğenildi:

Bu videoyu Dünya Gazetesi tarafından beğendiyseniz, lütfen aşağıdaki SOURCE bağlantısına tıklayarak KANALlarını destekleyin ve Abone Olun.

KAYNAK

————————————–

Videolarınızı İçe Taşıyan:


Videolarınızı blogumuzda göstererek, videolarınız web sitesi ziyaretçilerimizden her gün yüzlerce görüntüleme alacaktır. Videonuz ayrıca takipçilerin kanalınıza abone ol etmesi için kanalınıza bir backlink alır. Bu SEO için faydalıdır. Videolarınızın veya kanalınızın blogumuzda ÜCRETSİz olarak vurgulanıp prömiyerini yaptıracaksanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

Ancak, artık kanalınızın prömiyerini yapmamızı istemiyorsanız ve videonuzu kaldırmamızı ve kanalınızı artık öne çıkarmamamızı istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. iletişime.

Video Gönderisi Feragatnamesi:

Multimedya içeriğinde (“Video İçeriği”) veya genel olarak içerik yayınlamada yer alan bilgiler, söz konusu Video İçeriğinin veya gönderinin orijinal yaratıcılarının görünümlerini ve görüşlerini temsil eder ve YeniExpo’nun görüşlerini veya görüşlerini temsil etmek zorunda değildir. Video İçeriğinin veya Sitedeki gönderinin yalnızca görünmesi, YeniExpo veya bu Tür Video veya Gönderi İçeriğinin bağlı kuruluşları tarafından bir onay teşkil etmez. 

Video İçeriği veya Gönderisi yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlı kullanıma sunulmuştur. YeniExpo, Video veya Gönderi İçeriğinin doğruluğu, uygulanabilirliği, uygunluğu veya eksiksizliği ile ilgili herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. YeniExpo, herhangi bir Video İçeriğinde veya Gönderisinde listelenen veya bağlantılı olan sitelerin performansını, etkinliğini veya uygulanabilirliğini garanti etmez.

Ortaklık Açıklaması:

Bu gönderi ve açıklama ayrıca bazı bağlı kuruluş bağlantılarını da içerebilir; bu, ürün bağlantılarından bazılarına tıklayıp satın almaya karar verirseniz, gönderiyi oluşturan kişinin size hiçbir ek ücret ödemeden küçük bir komisyon alabileceği anlamına gelir. Bu kanal, sitelerin reklam vererek ve Amazon.com'a bağlanarak reklam ücretleri kazanmaları için bir araç sağlamak üzere tasarlanmış bir bağlı kuruluş reklam programı olan Amazon Services LLC Associates Programının bir katılımcısıdır.

Telif Hakkı Sorunu:

Bu gönderide veya videoda telif hakkıyla korunan herhangi bir materyal bulursanız, sorunu çözebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin.

© Tüm hakları ilgili sahiplere aittir.

————————————–

728×90 nedal sadoun 7

Leave a Reply